Rehabilitacja kręgosłupa w segmencie lędźwiowym

Wysiadujący tryb życia, za mała ilość działalności fizycznej oraz zła pozycja ciała całkowicie prowadzi do parunastu kłopotów krzyża. W większości chorych zgłaszających się do gabinetu medycznego rehabilitantów, niezwywkle często powiada się o potężnym, mrowiącym rwaniu krzyża w części lędźwiowej. Rehabilitacja rusza temu strapieniu przeciwlegle oraz podpowiada paręnaście różnych metodyk, dzięki jakim, przypuszczalnie możemy pozbyć się powszechnego kłucia krzyża. Wśród nich jest przezskórna elektrostymulacja nerwowo-mięśniowa, zwana TENS. Wyróżniona taktyka rehabilitacyjna opiera się na naklejaniu do skóry specjalnych elektrod w miejscu boleści, aczkolwiek i nie koniecznie. Ponadto, przez każdorazowe elektrody przepływa światło o uśrednionym, lub wysokim woltażu. Co osiągamy dzięki tej procedurze rehabilitacyjnej? Otóż, prąd uintensywnia mięśnie przykręgosłupowe, dynamizuje ukrwienie, wobec tego odnawia mięśnie oraz komórki nerwowe, a tym samym je uspokaja.

Obok tego precedens rehabilitacyjny ma jeszcze jedną ekstra dogodność, otóż motywuje układ hormonalny do emitowania endorfin, czyli popularnych hormonów szczęścia, a jaśniej nazywając po prostu obsadza nas w nadzwyczaj wyśmienity nastrój. Tak jak przywołano parę słów wcześniej ten rodzaj rehabilitacji spożytkowywany jest w długotrwałych stanach bólowych kręgosłupa lędźwiowego oraz ich następczych.

Zapowiada się również, iż tej metodyki rehabilitacyjnej faktycznie nie można zastosować u osobowości z niedomaganiami tętna serca jak również u osób z wszczepionymi rozrusznikami serca. W sytuacji person powyżej nadmienionych faktycznie można wykorzystać zróżnicowane metodyki rehabilitacyjne, na przykład ilustrując ćwiczenia ogólnousprawniające urzeczywistniane na specjalnej sali rehabilitacyjnej.